Sveiki atvykę į Vilniaus rajono savivaldybės mokyklų biologijos mokytojų metodinio būrelio svetainę!

2017-05-23

Kviečiame dalyvauti Integruoto gamtos mokslų kurso 5–8 klasėms programos išbandyme

2017-05-16

Kviečiame nebijančias iššūkių, iniciatyvias, inovatyvias ir kūrybiškai dirbančias mokyklas nuo 2017–2018 mokslo metų išbandyti Integruoto gamtos mokslų kurso 5–8 klasėms programą. Integruoto gamtos mokslų kurso programoje 5–8 klasėms išskirtos integralios įvairius gamtos reiškinius siejančios temos, galimi kontekstai ir turinio apimtys, nurodomi ugdomi mokinių gebėjimai, pateikti galimų gamtamokslinių tyrimų ir užduočių pavyzdžiai. Kartu su programa parengtoje metodinėje medžiagoje pateikta mokymosi veiklų pavyzdžių.

Išbandydami programą tarsimės dėl ugdymo planavimo, programos tobulinimo, kursime veiklų planavimo pavyzdžių ir užduočių banką.

Numatoma į išbandymą įtraukti 10–15 mokyklų komandų. Komandą sudaro mokyklos gamtos mokslų mokytojai (biologijos, chemijos ir fizikos) ir administracijos atstovas, kuruojantis gamtos mokslus. Mokyklos atrenkamos vadovaujantis atrankos kriterijais.

Gegužės pabaigoje–birželio pradžioje planuojamas įžanginis seminaras mokyklų komandoms ir savivaldybių specialistams ar steigėjo atstovams, o birželio ir rugpjūčio mėn. – mokymai mokyklų komandoms.

Mokyklų atrankos kriterijai

  • Mokykla įsipareigoja išbandyti programą 4 metus bent vienoje klasėje, pradedant 2017–2018 mokslo metais nuo 5 klasės, ir sudaryti sąlygas komandoms dalyvauti mokymuose. Pateikiamas raštiškas laisvos formos direktoriaus sutikimas, patvirtintas steigėjo.
  • Yra sudaryta mokyklos komanda. Pateikiamas mokyklos direktoriaus patvirtintas sąrašas.
  • Komandos nariai įsipareigoja dalytis patirtimi ir mokymuisi skirta parengta medžiaga, leidžia stebėti pamokas ir kitas veiklas. Pateikiamas raštiškas laisvos formos komandos narių pasirašytas sutikimas.
  • Sąlygos mokinių gamtamokslinei tiriamajai veiklai užtikrinti.
  • Trumpas laisvos formos motyvacinis laiškas.

Kviečiame iki 2017 m. gegužės 17 d. pildyti mokyklų ketinimo dalyvauti atrankoje anketą.

Jūsų užpildytoje anketoje nurodytu asmens ryšiams elektroninio pašto adresu išsiųsime prisijungimą prie Google Diske esančio aplanko, į kurį iki gegužės 22 d. 9 val. galėsite sukelti atrankos kriterijuose nurodytų dokumentų kopijas.

Į išbandymą pakviestas mokyklas informuosime nurodytu asmens ryšiams elektroninio pašto adresu iki gegužės 24 d. darbo pabaigos.

Jei turėtumėte klausimų, galite kreiptis į Oną Vaščenkienę elektroniniu paštu ona.vascenkiene@upc.smm.lt

Ona Vaščenkienė
Ugdymo turinio skyriaus metodininkė

Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos jaunieji miško bičiuliai „Lūšiukai“ dviejų respublikinių konkursų laureatai

2017-05-02

 

Balandžio 26 d. Kauno Aleksandro Stulginskio universitete vyko du respublikiniai Jaunųjų miško bičiulių sambūrio konkursai „Tiriamieji darbai miške“ ir „Jaunimas Europos miškuose“, kurie kasmet pritraukia vis daugiau jaunų žmonių, kurie domisi miškais ir jų gerove.

 

Šiemet konkurso „Jaunimas Europos miškuose“ dalyviai iš anksto rengė plakatus viena iš pasirinktų temų: socialinė miško reikšmė, biokuras, sodmenų auginimas, miško apsauga, biologinė miško įvairovė. Komandos ruošėsi pristatyti sukurtą plakatą bei analizavo teorinę medžiagą apie skirtingų Europos valstybių miškus. Mūsų pristatoma tema - „Socialinė miško reikšmė. Medžioklė“. Pristatymo metu visi konkurso dalyviai buvo susikaupę ir rimti, bet netrūko ir šmaikštuolių, kurie pasirodė ne tik kaip savo temos žinovai, bet ir kaip tikri komikai –  pasakė keletą juokelių apie sodmenų auginimą, siekdami visiems parodyti, kad mokytis apie miškus yra smagu!

 

Konkurso „Tiriamieji darbai miške“ baigiamajame etape dalyvavo 8 komandos su savo atliktais tiriamaisiais darbais. Šiais metais „Lūšiukų“ tiriamasis darbas „Oro užterštumo nustatymas, tiriant medžių kamienų žievės (peridermos) pH“ buvo jungtinis su Vilniaus Simono Daukanto gimnazija.

 

Buvo netikėta ir malonu išgirsti, kad treti metai iš eilės JMB „Lūšiukai“ tapo laureatais: konkurso „Jaunimas Europos miškuose“ komandos nariai Monika Viduto, Dariuš Savel ir Rugilė Andrejevskytė tapo pirmosios vietos laimėtojai. Jiems atiteko garbė atstovauti savo šalį tarptautiniame konkurse „Jaunimas Europos miškuose“, kuris rugsėjo mėnesį vyks Vengrijoje. Tiriamųjų darbų konkurse jungtinis darbas apie oro užterštumą užėmė trečiąją vietą. Visi prizinių vietų laimėtojai gavo kvietimus vasarą smagiai praleisti laiką Jaunųjų miško bičiulių stovykloje ant jūros kranto.

 

Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazjos biologijos mokytoja, JMB „Lūšiukai“ vadovė Jūratė Taučiuvienė.

 

Pasaulinė Žemės  diena Sužionyse

 

2017-03-28

Kartu su visais Žemės gyventojais mūsų mokyklos mokiniai paminėjo Pasaulinę Žemės dieną. Pavasario lygiadienį, kai diena susilygina su naktimi ir pradeda ilgėti, prasideda astronominis pavasaris, tada ir minime šią šventę. Dar kelias savaites iki renginio mokiniai tam intensyviai ruošėsi: rengė koncertinius numerius, iš įvairių atliekų, panaudotų pakuočių pagamino nuostabius eksponatus. Daugiausia darbelių pristatė patys mažiausieji – pradinukai bei penktokai su šeštokais kartu su savo klasės auklėtojomis. Žemės dienos minėjimą pradėjome informatyviu pristatymu bei mokinių parengtu trumpu koncertu. Po pertraukos mokiniai dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose. Pasiskirstę į grupes, pavadintose saugomų gyvūnų pavadinimais, mokiniai atliko praktines bei kūrybines užduotis: vaivorykštės spalvomis nudažė tirpalus, kūrė šūkius, plakatus aplinkosaugos tema, mini vaidinimus savu grupės pavadinimui apginti, kapitonai dalyvavo ekologinių žinių blic-turnyre. Viską vertino rimta ir išmintinga bei kompetentinga komisija, atstovavusi ,,Didžiųjų apuokų‘‘ grupę. Komisijai susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad laimėjo ,,Lūšių‘‘ komanda, antri liko ,,Juodieji gandrai‘‘, treti -,,Baliniai vėžliai‘‘. Nugalėtojams  buvo įteikti diplomai bei saldžios dovanėlės. Netrūko teigiamų emocijų, tačiau ne vienas dalyvių susimąstė apie mūsų nuostabios planetos likimą, kai mūsų maži kasdieniai įpročiai - nevarvatis vandens čiaupas, išjungtas nenaudojamas elektros prietaisas, buitinių atliekų rūšiavimas – padeda taupiau naudoti energijos išteklius ir prisideda prie taršos mažinimo. Renginio pabaigoje visi surašėme linkėjimus mūsų Žemei.

 Biologijos ir chemijos vyresnioji mokytoja

Violeta Trifonovienė

Netradicinė biologijos pamoka

2017-03-28

 

Kovo 14 d. Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijoje 8abc klasėse vyko netradicinė biologijos pamoka, kurioje dalyvavo Valstybinės augalų apsaugos tarnybos fitosanitarinių tyrimų laboratorijos vyr. specialistas Henrikas Ostrauskas. Pamokos tema “Entomologinė praktika Fitosanitarinių tyrimų laboratorijoje”. Tai vaizdinė informacija apie kenksminguosius vabzdžius ir jų poveikį augalams, pažeidimo požymius, augalų apsaugos būdus ir jų taikymą, vabzdžių tyrimo būdus ir priemones. Mokiniams svečias pasakojo apie savo darbo pobūdį, specifiką, atliktus tyrimus ir kt.

 

Laikas pamokoje prabėgo labai greitai. Klasės draugai liko susidomėję p. Henriko Ostrausko pasakojimu, kuris pakvietė apsilankyti fitosanitarinių tyrimų laboratorijoje.

 

                                                                                 8a kl. mokinė Justina Spranginaitė

 

Kraujo donorystės akcija Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje

2017-03-16

 

Kovo 13 d. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje įvyko Kraujo donorystės akcija, kurią organizavo Mokinių taryba. Pagrindinė šios idėjos iniciatorė IV gimnazijos klasės mokinė Karina Oleinikova, kuri prieš mėnesį susisiekė su Nacionaliniu kraujo centru dėl donorystės dienos organizavimo mūsų gimnazijoje. Nacionalinio Kraujo centro donorų organizatorė - vadybininkė Ilona Vyšniauskienė buvo maloniai nustebinta pačių mokinių iniciatyva bei sėkmingu akcijos organizavimu.

Prieš duodami kraują, vyresniųjų klasių mokiniai išklausė paskaitą apie kraujo donorystę, kurios metu sužinojo apie visą kraujo dovanojimo proceso eigą, jo saugumą donorui bei recipientui. Akcijoje dalyvavo 27 asmenys: mokiniai, tėvai, gimnazijos darbuotojai bei mokytojai. Iš 20 asmenų buvo paimta po 450 mililitrų kraujo. Iš viso surinkta apie 9 litrus kraujo. „Tai labai svarbi akcija, nes kraujo laukia tūkstančiai žmonių. Dovanodami dalėlę savęs ne tik gelbėjame kitus, bet ir rodome teigiamą pavyzdį aplinkiniams“ – savo įspūdžiais dalijosi Karina.

Vienas donoras gali išgelbėti 3 žmonių gyvybes, tad trigubai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šio kilnaus tikslo.

Nuotraukų autoriai: Justė Luščinskytė, Robert Bumbul

 

Ana Pavilovič-Jančis

biologijos vyresn. mokytoja

specialioji pedagogė metodininkė

 

Jubiliejinė 50-oji Lietuvos mokinių biologijos olimpiada. Mickūnų gimnazijos mokinys Konstanty Keda - nugalėtojas

2017-03-13

Gyvybės mokslų centre (Saulėtekio al. 7, Vilnius) ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje (Birutės g. 48, Trakai) vyko jubiliejinė 50-oji Lietuvos mokinių biologijos olimpiada. Olimpiadoje kovo 9-11 dienomis dalyvavo 118 mokinių.
Pirmąją olimpiados dieną mokinių laukė praktiniai laboratoriniai darbai. 9–10 klasių mokinių darbai apėmė ląsteles, augalų morfologijos, fiziologijos ir ekologijos, gyvūnų anatomijos, fiziologijos ir ekologijos, žmogaus anatomijos ir fiziologijos temas, o 11–12 klasių mokiniai turėjo atlikti augalų, biochemijos, vystymosi fiziologijos sričių darbus. Antroji olimpiados diena buvo skirta teorinių užduočių sprendimams.
Geriausiai olimpiadoje pasirodę mokiniai bus kviečiami į tarptautinės biologijos olimpiados atrankos stovyklą, kurios metu paaiškės, kas Lietuvai atstovaus tarptautinėje olimpiadoje. 2017 m. tarptautinė biologijos olimpiada liepos 23–30 dienomis vyks Jungtinėje Karalystėje.
DŽIAUGIAMĖS IR SVEIKINAME MICKŪNŲ GIMNAZIJOS III G KLASĖS MOKINĮ, KONSTANTY KEDĄ, KURIS TAPO NUGALĖTOJU!!!

Biologijos mokytoja metodininkė Eleonora Makovska

Respublikinė mokslinė – konferencija

 

„Tiriamoji veikla gamtamoksliniame ugdyme 2017“ (Bezdonių J. Slovackio gimnazijos dalyvių įspūdžiai)

2017-03-14

 

Kovo 9 d. Vilniuje, Karolinos viešbutyje vyko  „Saulės“ privačios gimnazijos organizuota respublikinė mokslinė - konferencija „Tiriamoji veikla gamtamoksliniame ugdyme 2017“.

 

Konferencijoje dalyvavo ir Vilniaus r. mokyklų mokiniai su mokytojais tai Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijos IIIG klasės mokinis Deivid Gudanec, chemijos vyresnioji mokytoja Edita Verkovska ir biologijos vyresnioji mokytoja Edita Karpovič taip pat Kyviškių pagrindinės mokyklos 10 klasės mokinė Božena Olechnovič su biologijos vyresniąja mokytoja Beata Petkevič.

 

Iš visos Lietuvos mokyklų į konferenciją suvažiavę IG-IVG (9 – 12) klasių mokiniai, dirbo biologijos, chemijos ir fizikos sekcijose bei turėjo galimybę kartu su mokytojais atlikti praktikos darbus ir pristatyti savo tiriamąją veiklą.

 

Vilniaus r. Bezdonių gimnazijos III klasės mokinis, Deivid Gudanec pristatė tiriamąjį darbą „Paviršinių vandenų būklės vertinimas – Bezdonės upelio cheminė ir biologinė tarša“. Darbo vadovės chemijos mokytoja Edita Verkovska bei biologijos mokytoja Edita Karpovič. O tuo tarpu Kyviškių pagrindinės mokyklos 10 klasės mokinė Božena Olechnovič  - ,,11-16 metų paauglių mitybos ypatumai‘‘, kuris buvo atliktas Kyviškių pagrindinėje mokykloje. Darbo vadovė biologijos mokytoja Beata Petkevič.

 

Konferencijoje buvo pristatyti net virš 30 skirtingos gamtamokslinės tematikos, originalūs tiriamieji darbai, atlikti ne tik mokyklose bet ir aukštųjų mokyklų ir specializuotų įstaigų laboratorijose.

 

Tiriamojo darbo vadovės, bei mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais už turiningą mokslinį indelį respublikinėje gamtos mokslų konferencijoje. Džiugu, kad  aktyvi mokinių ir mokytojų tiriamoji veiklą yra prasminga, rezultatyvi ir visuomet pastebima, skatinanti bendradarbiavimą su mokslininkais bei edukacinėmis institucijomis.

 

 

 

Konferencijos dalyviai

 

Respublikinė mokslinė – konferencija „Tiriamoji veikla gamtamoksliniame ugdyme 2017“

 

2017-03-13

 

Kovo 9 d. Vilniuje, Karolinos viešbutyje vyko  „Saulės“ privačios gimnazijos organizuota respublikinė mokslinė - konferencija „Tiriamoji veikla gamtamoksliniame ugdyme 2017“. Konferencijoje dalyvavo Vilniaus rajono Kyviškių pagrindinės mokyklos vyresnioji biologijos mokytoja Beata Petkevič kartu su 10 klasės mokine Božena Olechnovič.

 

Iš visos Lietuvos mokyklų į konferenciją suvažiavę 9-12 klasių mokiniai, dirbo biologijos, chemijos ir fizikos sekcijose bei turėjo galimybę kartu su mokytojais atlikti praktikos darbus ir pristatyti savo tiriamąją veiklą. 10 klasės mokinė, Božena Olechnovič pristatė tiriamąjį darbą ,,11-16 metų paauglių mitybos ypatumai‘‘, kuris buvo atliktas Kyviškių pagrindinėje mokykloje. Konferencijoje buvo pristatyti net virš 30 skirtingos gamtamokslinės tematikos, originalūs tiriamieji darbai, atlikti ne tik mokyklose bet ir aukštųjų mokyklų ir specializuotų įstaigų laboratorijose.

 

Tiriamojo darbo vadovė, vyresnioji biologijos mokytoja ir bendrauatorė 10 klasės mokinė - Božena Olechnovič buvo apdovanoti padėkos raštais už turiningą mokslinį indelį respublikinėje gamtos mokslų konferencijoje. Džiugu, kad  aktyvi mokinių ir mokytojos tiriamoji veiklą yra prasminga, rezultatyvi ir visuomet pastebima, skatinanti bendradarbiavimą su mokslininkais bei edukacinėmis institucijomis.

 

Vilniaus rajono Kyviškių pagrindinės mokyklos

 

vyresnioji biologijos mokytoja

 

Beata Petkevič

 

Lietuvos mokinių biologijos olimpiados rajoninis etapas

2017-01-18

2017 m. sausio 13 dieną Vilniaus r. Avižienių gimnazijoje įvyko 50-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados (9–12 (I-IV gimnazijos) klasės) rajoninis etapas.
Olimpiadoje dalyvavo Vilniaus rajono mokyklų mokiniai ir biologijos mokytojai. Renginio pradžioje olimpiados dalyvius ir svečius pasveikino Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Sofija Ryžova ir gimnazijos direktorė Valerija Orševska. Olimpiados dalyvius pasveikino gimnazijos mokiniai.
Olimpiados metu Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja S. Ryžova supažindino biologijos mokytojus su būsimųjų abiturientų žinių tikrinimo įvedama naujove – brandos darbu.
Avižienių gimnazijos chemijos mokytojas metodininkas Ježi Borovik ir biologijos mokytoja metodininkė Nijolė Motiejūnienė organizavo integruotą atvirą biologijos-chemijos pamoką „Susipažinkime su anglies dioksidu“ 3 klasių mokiniams. Mokiniai pirmą kartą stebėjo ir patys atliko tikruosius chemijos bandymus, įvardino anglies dioksido poveikį gyvajai gamtai. Rajono mokytojai turėjo galimybę stebėti ir aptarti vedamą pamoką su gausybe bandymų ir netradiciniais mokymo ir ugdymo metodais.
Laikas praėjo nepastebimai tiek mokiniams, tiek ir mokytojams. Mokiniai įgijo naujų biologijos žinių, o mokytojai pagilino dalykines kompetencijas.
Avižienių gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė
Nijolė Motiejūnienė

Atrastas naujas žmogaus organas

2017-01-04

 

Žurnale „The Lancet: Gastroenteorology and Hepatology“ mokslininkai paskelbė apie oficialiai atrastą naują žmogaus organą. Mūsų pilve egzistuoja „visai naujas“ organas, kuris oficialiai suklasifikuotas buvo tik visai neseniai. Organas, lietuviškai vadinamas žarnų pasaitu, o lotyniškai – Mesenterium (verčiant pažodžiui – „tarp žarnų“) egzistuoja mūsų virškinamuosiuose traktuose. Jo aprašymą jau buvo pateikęs Leonardo da Vinci, bet iki 2012-ųjų buvo laikoma, kad tai yra ne savarankiškas organas, o tiesiog grupė skirtingų darinių, kuriais žarnos tvirtinasi prie pilvaplėvės. Bet grupė Limeriko universiteto (Airija) mokslininkų atliko visą eilę mikroskopinių tyrimų ir patvirtino, kad tai ne atskiros struktūros, o bendra, tarpusavyje susijusių struktūrų visuma, t.y. atskiras organas. Didžioji dalis tyrimų buvo atlikta operacijų metu, šalinant gaubtinę žarną ar jos dalis. Apie tai, kad šis darinys yra nebe atskiri dariniai, o vienas bendras organas, medicinos studentai buvo mokomi jau 2012-ųjų, bet į žymųjį „Grey's Anatomy“ vadovėlį buvo įtrauktas tik dabar – kaip ir tik dabar visa tai buvo paskelbta atskiru tyrimu. „Tyrime, kuris jau perėjo recenzavimo stadiją, skelbiame, kad kūne turime organą, apie kurį iki šiol nelabai ką žinojome“ – apibendrina Limeriko universiteto chirurgijos profesorius Calvinas Geofrey. Nepaisant to, kad naujasis organas prilaiko žarnas, apie jį daugiau nelabai kas žinoma – ir nors jo padėtis žarnų atžvilgiu tarsi ir siūlo keletą hipotezių, jokių galutinių išvadų mokslininkai kol kas nepateikia. Naujajame organe yra kraujagyslių, nervų ir limfos kanalų, tad žinome, kad per Mesenterium į žarnas patenka baltieji kraujo kūneliai – reiškia, naujasis organas turi dar ir aktyviąją funkciją. Bet tam, kad sužinoti ką jis daro daugiau (ar tiksliau), reikia daugiau tyrimų.

 

 

Parengta pagal IFLScience

Daugiau čia http://www.crazynauka.pl/mamy-w-ciele-nowy-organ/

Foto: Coffey and O'Leary / The Lancet Gastroenterology&Hepatology

Žinių ir mąstymo žaidimas – protmūšis „Protonautai“

2016-12-06

Jau tapo gražia tradicija, kad atėjus rudeniui Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja žinių ir mąstymo žaidimą – protmūšį „Protonautai“. Š. m. lapkričio 15 dieną protmūšyje „Protonautai“ varžėsi 5-8 klasių moksleiviai, o lapkričio 16 dieną 9-12 klasių moksleiviai iš Vilniaus miesto ir rajono bendrojo ugdymo įstaigų. Lapkričio 15 dieną moksleiviams pavyko suburti 52, o lapkričio 16 dieną – 48 komandas. 5-8 klasių koncentre Marijampolio Meil;ės Lukšienės gimnaziją atstovavo Emilija Višneveckytė 5 kl., Ugnė Lapkauskaitė 5 kl., Danielius Gecevič 6 kl., Edvin Bylinski 6 kl., Emilija Kovzan 7 kl. ir Gabrielė Grinevičiūtė 7 kl. Komanda pasivadino „Brokolistai“, jiems puikiai sekėsi atsakinėti į įvairius, su sveikata susijusius, klausimus. Tarp tokios galybės komandų „Brokolistai“ užėmė 16 vietą. Dar geriau sekėsi 9-12 klasių mokiniams: Rugilei Andrejevskytei IIIG kl., Dariuš Savel IIG kl., Monikai Viduto IIIG kl., Slavomir Četyrkovski IIG kl., Povilui Lovčikui IIG kl. ir Danieliui Krasauskui IVG kl. mokiniams, kurių komanda pasivadino „Lūšiukai“. Lūšiukai ypatingai drąsiai kovėsi protmūšyje ir laimėjo prizinę – šeštąją vietą. Komandos kapitonė Rugilė Andrejevskytė, IIIG klasės mokinė, štai kaip prisiminė protmūšį: „Protmūšį sudarė 5 etapai. Pirmieji du, bendrųjų klausimų, turai, atrodė labai sunkūs ir nei viena komanda neperžengė 7 taškų ribos (iš viso buvo galima surinkti 10 taškų). Vėliau vyko vaizdinis, žymių žmonių klausimų ir vėl bendrųjų klausimų etapai. Labai džiaugėmės, kai sužinojome, kad iš žymių žmonių klausimų turo surinkome visus 10 taškų ir pakilome į šeštąją vietą! Kiekviena komanda gavo po tušinuką, užrašų knygutę ir nuolaidų kuponą, apsilankymui galvosūkių kambaryje. Mes, būdami šešti, dar gavome „Iliustruotojo mokslo“ numerį.“

Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos biologijos mokytoja Jūratė Taučiuvienė

Paskaita skirta AIDS dienai paminėti

2016-12-07

Gruodžio 2 dieną „Krizinio nėštumo centro“ lektoriai Lilijana Marcinkevičiūtė ir Mindaugas Kukuraitis 8-10 klasių mokiniams  skaitė paskaitą  ,,Žmogaus gyvybės vystymąsis bei neplanuotas nėštumas, jo išeitys ir pasekmės“. Lytiškumo paskaita  buvo skirta  Pasaulinei Aids dienai paminėti.

Mokiniai stebėjo žmogaus gemalo vystymosi etapus, apvaisinimo eigą. Jie turėjo galimybę paliesti demonstruojamus  skirtingų vystymosi etapų vaisiaus muliažus. Lektoriai supažindino su  ypač aktualia jaunimui informacija apie nėštumo nutraukimo pasekmes žmogaus sveikatai ir psichikai. Niekas neliko abejingas stebėtam filmui apie motinų „liudijimus“, kurios patyrė abortą bei privertė susimąstyti, kad neplanuoto nėštumo pasekmės gali būti labai skausmingos jauno žmogaus gyvenime...

Vilniaus r. Kyviškių pagrindinės mokyklos

Vyresnioji biologijos mokytoja

Beata Petkevič

Pirma vieta sveikatos žinių protmūšyje „PROTONAUTAI“ !

2016-11-24

Lapkričio 15-16 dienomis Rudaminos F. Ruščico gimnazijos mokiniai dalyvavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuotame žinių ir mąstymo protmūšyje  „Protonautai“. Šio renginio tikslas - atkreipti jaunimo dėmesį į sveikos gyvensenos reikšmę, paskatinti juos rūpintis savo sveikata. Į renginį susirinko virš 50 komandų iš įvairių Vilniaus miesto ir rajono mokyklų.  Protmūšyje puikiai pasirodė I-IVG klasių mokiniai Eva Buravliova, Karolina Petrusevič, Joana Stacevič, Norbert  Liatkovski, Robert  Belenis ir Zbignev Suzanovič. Jų komanda „Ad astra“, po penkių protmūšio turų, laimėjo 1-ają vietą.  Nugalėtojai buvo apdovanoti kvietimais į „Vichy“ vandens parką, į „Keistuolių teatro“ spektaklį bei leidyklos „Šviesa“ stalo žaidimu. Džiaugiamės mūsų gimnazijos mokinių pasiekimais! Daugiau nuotraukų rasite skiltyje "Įvykę renginiai", staripsnį lenkų k. skiltyje "PL".

Kristina Voitechovič, biologijos mokytoja metodininkė

Euroscolos atgarsiai

2016-11-09

 

Nauji mokslo metai atneša naujus iššūkius, svajones bei suteikia įkvėpimo jų siekti. Prieš penkis metus Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos moksleiviai pirmą kartą iškovojo pergalę Europos Parlamento Biuro Lietuvoje organizuojamame konkurse „Euroscola“. Kelionės į EP Strasbūre metu mokiniai apkeliavo dar keturias Vakarų Europos valstybes. Šiais metais pavyko pakartoti pergalę, spalio 26- lapkričio 2 dienomis, 24 mokinių bei 2 mokytojai (gimnazijos direktorius Tadeuš Grygorovič ir biologijos mokytoja Regina Komar) apkeliavo net šešias valstybes.

Daugiau skaitykite skiltyse "Įvykę renginiai" ir PL (straipsnis lenkų k.).

 

Regina Komar

biologijos mokytoja metodininkė

Vilniaus r. Nemenčinės K. Parčevskio gimnazija