Valstybiniai brandos egzaminai

2014-05-29

Pasiruoškite būsimiems valstybiniams brandos egzaminams kartu su mumis! PEIStest informacinė sistema siūlo galimybę pasitikrinti savo žinias dominančiose srityse, sužinoti savo žinių lygį sprendžiant visas įmanomas anksčiau skelbtas valstybinių brandos egzaminų užduotis. Šiuo metu galite pasirinkti iš keturių sričių – geografijos, istorijos, biologijos bei chemijos.

Daugiau http://valstybinis.lt/brandos

Administratorė

"Patirtinis mokymas (is)" - įspūdžiai po seminaro

2014-05-22

Šiandien Vilniaus rajono Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijoje įvyko Vilniaus rajono Metodinės tarybos seminaras "Patirtinis mokymas(is)".

Visų dalyvavusių biologijos mokytojų vardu, norėčiau padėkoti biologijos vyresn. mokytojai Jūratei Taučiuvienei ir chemijos vyresn. mokytojai Tatjanai Paškel bei 8 klasės mokiniams už patirtinio mokymo(si) sklaidą, puikiai suplanuotą ir suorganizuotą integruotą biologijos ir chemijos pamoką.
Linkime sėkmės ir jėgų siekiant ieškoti, atrasti, taikyti, dalintis idėjomis su kitais ir skleisti gerąją patirtį tarp kolegų.

 

Pagarbiai, Ana Pavilovič-Jančis

Užsuk, išbandyk, pasidalink

2014-04-18

Nori geriau pasiruošti egzaminams, išmokti groti gitara ar patobulinti piešimo įgūdžius? Apsilankyk www.NoriuIšmokti.lt! Tai unikalus portalas, skirtas ieškantiems mokymo paslaugų ir jas teikiantiesiems. Jūsų patogumui tinklalapyje įdiegta detali paieška pagal kategoriją, dalyko pavadinimą, miestą, pašto kodą ir kitus kriterijus. Pasinaudoję greitąja paieška (www.noriuismokti.lt/paieska), per kelias akimirkas galėsite rasti dominančio dalyko korepetitorių, kalbų, instrumento mokytoją ar būrelio vadovą.

 

"Noriu išmokti" komanda

Vilniaus miesto ir rajono mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „SVEIKUOLIŲ SVEIKUOLIAI" nugalėtojai rungėsi II konkurso etape

2014-04-09

Kovo 25 dieną Vilniaus miesto ir rajono mokinių, mokytojų ir sveikatos specialistų konkurso I etapo nugalėtojai: Simono Daukanto progimnazijos; Jono Pauliaus II progimnazijos; Radvilų gimnazijos, Vilniaus rajono Kalvelių „AUŠROS" bei S.Moniuškos gimnazijų, Rudaminos F. Ruščico gimnazijos, Marijampolio M. Lukšienės gimnazijos komandos dalyvavo Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje vykusiame konkurso „Sveikuolių sveikuoliai" II etape. Visos komandos buvo puikiai nusiteikusios ir ryžtingai siekė pergalės.

Renginys buvo puikiai suplanuotas – kol vienos amžiaus grupės mokiniai rungėsi tarpusavyje, kitų mokyklų atstovai dalyvavo Rokiškio krašto muziejaus edukacinėje programoje „Sūrio kelias" ir apžiūrėjo Rokiškio dvaro ekspozicijas. „Sveikuolių sveikuoliai“  tradiciškai prasidėjo komandų prisistatymais, kurie buvo vienas už kitą įspūdingesni. Po jų dalyviai atliko teorines ir praktines užduotis, kurios reikalavo tikrai daug žinių ir gebėjimų. Sportinėje dalyje komandos varžėsi judriosiose estafetėse. Į pateiktus klausimus atsakinėjo ir komandoms taškus pelnė vaikus atlydėję pedagogai bei sveikatos specialistai. Šiais mokslo metais Vilniaus rajoną atstovavusioms komandos nepasisekė užimti prizinių vietų, bet mokiniai liko patenkinti pasiekimais ir pilni pasirįžimo kitais metais vėl dalyvauti sveikuoliuose. Nuoširdžiai dėkojame konkurso organizatoriams už organizuotumą, operatyvumą ir gerai praleistą laiką.

 

Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos biologijos mokytoja Jūratė Taučiuvienė

2014-03-13

   Naujas, nemokamas, analogų neturintis elektroninis konkursas, skirtas 9-12 klasių moksleiviams. Naujas formatas jungia penkis mokslus: fiziką, matematiką, informatiką, biologiją, chemiją.
   Konkursas nereikalauja olimpiadinių žinių, tačiau orientuojasi į bendrąjį išprusimą.

 

Daugiau informacijos rasite adresu  http://ismaniojidiena.lt/

„Prieš patyčias mokykloje: ką gali padaryti mokytojai?“

2014-02-07

Daugiaus skaitykite čia

Dėkojame biologijos mokytojai metodininkei Kristinai Voitechovič už suteiktą konsultaciją 11-12 kl. mokiniams biologijos egzamino metodikos klausimais. Būsimiems abiturientams linkime sėkmės!

 

Biologijos mokytojų ir 11-12 kl. mokinių dėmesiui

2013-12-15

Sausio 21 d. Vilniaus r. savivaldybėje įvyks 2 biologijos mokytojų ir 11-12 kl. mokinių užsiėmimas biologijos egzamino užduočių metodikos klausimais.

Antrąjį užsiėmimą ves Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokytoja metodininkė Kristina Voitechovič.

Registracija į antrąjį užsiėmimą vyks iki sausio 17 d. el. adresu: kristincik@gmail.com

Dalyviams turėti su savimi 2010 m. ir 2011 m. biologijos egzamino užduotis. Jas rasite www.nec.lt

Akimirkos ir įspūdžiai po biologijos olimpiados

2014-01-20

Kasmet, įpusėjus mokslo metams, prasideda mokinių olimpiadų maratonas. Tai puiki galimybė mokiniams išbandyti jėgas, o mokytojams – įsivertinti savo darbą. Olimpiados skirtos gabiesiems, kurie neapsiriboja vien tuo, ką perskaitė vadovėlyje ar išgirdo per pamoką, o visais įmanomais būdais stengiasi gilintis į dominančią sritį ir siekia sužinoti kuo daugiau. Darbas su gabiais vaikais reikalauja didelių pastangų, neretai mokytojai su tokiais vaikais dirba papildomai, po pamokų, aukodami savo laisvalaikį.

2014-01-17 d. Vilniaus rajono Rudaminos ,,Ryto” gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių 47-oji rajoninės biologijos olimpiados II etapas. Joje dalyvavo 58 rajono mokiniai.  Saulėtas rytas ir  mokyklos bendruomenės nariai svetingai ir gerai nusiteikę sutiko atvykusius į gimnaziją. Aktų salėje mokinius ir juos lydėjusius mokytojus sveikino Vilniaus rajono Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Sofija Ryžova, gimnazijos direktorius RamūnasManiuška, mokinių šokių grupė ir berniukų choras.Po bendros informacijos mokiniaibuvo palydėti į klases, kuriose sprendė užduotis, tuo tarpu aktų salėje mokytojai turėjo galimybę susipažinti su Rudaminos ,,Ryto” gimnazijos istorija, vykdomais projektais pamokų metu ir popamokiniais renginiais.  Po renginio mokytojai apžiūrėjo biologijos kabinetą, o prie puodelio arbatos aptarė švietimo naujoves ir kitus svarbius dalykinius klausimus.

Jolanda Repečkienė,

Vilniaus r. Rudaminos „Ryto‘‘ gimnazijos

biologijos mokytoja metodininkė

 

Dėkojame biologijos mokytojai metodininkei Alinai Kodikienei už suteiktą konsultaciją 11-12 kl. mokiniams biologijos egzamino metodikos klausimais. Būsimiems abiturientams linkime sėkmės!

 

Biologijos mokytojų ir 11-12 kl. mokinių dėmesiui

2013-11-18

 

Primename, kad gruodžio 4 d. Vilniaus r. savivaldybėje įvyks pirmasis biologijos mokytojų ir 11-12 kl. mokinių užsiėmimas biologijos egzamino užduočių metodikos klausimais.

Užiėmimo darbotvarkė:

2013 m. biologijos egzamino užduočių analizė ir jų palyginimas su 2012 m. ir ankstesnių metų egzamino užduotimis;

Pokyčių ir naujovių aptarimas.

Registracija į pirmąjį užsiėmimą vyks iki lapkričio 30 d. el. adresu: akodikiene@yahoo.com

2013-10-17

Atsižvelgiant į Vilniaus r. Švietimo skyriaus veiklos prioritetus, rajono abiturientų biologijos brandos egzaminų rezultatus bei tyrimo „Vilniaus r. gimnazijų ir vidurinių mokyklų absolventų, laikiusių biologijos brandos egzaminą 2010 – 2013 m. tolimesnė sėkmė“ išvadas, šiais mokslo metais metodinio būrelio narių iniciatyva bus organizuojami 3 pagalbos mokiniui užsiėmimai, kurių metu mokytojos metodininkės – biologijos brandos egzamino vertintojos 11 – 12 kl. mokinius instruktuos egzaminų užduočių metodikos klausimais ir mokys teisingai analizuoti bei spręsti ankstesnių metų biologijos brandos egzaminų užduotis.

    Užsiėmimai vyks gruodžio, sausio ir kovo mėn. Vilniaus r. savivaldybėje.

   Pirmasis užsiėmimas gruodžio 4 d. 13 val. Jį ves Nemenčinės Gedimino gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė Alina Kodikienė. Antrąjį užsiėmimą organizuos Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokytoja metodininkė Kristina Voitechovič, trečiąjį – Paberžės „Verdenės“ vidurinės mokyklos mokytoja metodininkė Regina Stankevičienė.

   Į pirmąjį užsiėmimą registruotis adresu: akodikiene@yahoo.com iki lapkričio 30 d.

   Kviečiame aktyviai dalyvauti.

Eko mokykla

 2013-10-15

Eko mokykla - tai nacionalinis projektas, kuri organizuoja Socialinių mokslų kolegija.

Projekto tikslas - skatinti atsakingą Lietuvos jaunosios kartos požiūrį į gamtos išteklių saugojimą ir didinti jaunimo aplinkosauginį aktyvumą.

Eko mokyklos viena iš projekto dalių - APLINKOSAUGINĖ INICIATYVA, kurioje spalio 8 d. išbandė save 330 mokinių iš keturiolikos Vilniaus r. mokyklų.

I dalis. 2 VAL. EKOLOGIJOS SEMINARAS

· Efektyvus energijos naudojimas ir taupymas;

· Vandens taršos mažinimas, vandens resursų teisingas naudojimas;

· Atliekų mažinimas ir rūšiavimas;

· Antrinio atliekų panaudojimo galimybės;

· Pasaulinė klimato kaita ir kaip to išvengti;

· Aplinkai palankaus gyvenimo būdo propagavimas, jo nauda, poveikis šalies vystimuisi.

II dalis. 3 VAL. APLINKOSAUGINĖ INICIATYVA VILNIAUS R. tam tikruose, su Vilniaus r. savivaldybe, suderintuose taškuose (pvz. tvarkiame Dūkštų ąžuolyną)

Organizatoriai pasirūpino transportu ir reikalingomis priemonėmis, kad akcija pavyktų, taip pat buvome pavaišinti šilta arbata ir užkandžiais.

Mokinių ir mokytojų vardu dėkojame organizatoriams už gerai praleistą laiką.

                                                                                                              

Regina Komar

                                                         Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos

                                                          biologijos mokytoja metodininkė